[ Webhosting profitux.cz ]

 

Hlavní Planety


Coruscant
Coruscant je hlavní město Galaktické republiky ,ve kterém sídlí senát a řád Jedi. Celá planeta je jedno obrovské město, které neustále hýří životem. O Coruscantu platí, že čím vyšší patro tím je luxusnější a to znamená že nejvyšší patra patří smetánce zatímco patra nejnižší jsou pro lidi s pohnutou minulostí/přítomností jako stvořená. Obyvatelé nejnižších pater Coruscantu nikdy nespatřili denní světlo a proto se tam ukrývá spousta nelidských ras a nebo politiků, kteří tam byli vyhnáni po Palpatinových čistkách. Ve středních patrech Coruscantu se to naopak hemží bary, hotely a zkrátka vším pro vesmírné turisty. Na pólech planety jsou vybudována obrovská lyžařská centra ve kterých hledají celo ročně tisíce lidí z celé galaxie zábavu.

Alderaan
Mírumilovná planeta, kde byli zakázané zbraně a kterou zničil Darth Vader , jako důkaz síly jeho Hvězdy smrti. Na rozdíl od Coruscantu žijí zde lidé ve větším soucitu k přírodě, města jsou čistá, lidé se většinou chovají slušně a každý, kdo se snažil na Alderan propašovat zbraně byl tvrdě potrestán. Alderan byl ráj ,krásná příroda vyspělá kultura a technicky vyspělý .

Kashyyyk
Lesnatá planeta, jejímiž obyvateli jsou Wookiové. Wookiové se kvůli predátorům na povrch museli přizpůsobit životu v korunách zdejších obrovských stromů, na kterých si stavějí rozsáhlá města. Města jsou poměrně vyspělá a to navzdory tomu že nepoužívají téměř žádnou techniku. Některá města obchodují s okolním vesmírem, protože mají vlastní přistávací plochy nebo hangáry.

Vortex
Bouřlivá planeta, která je domovem hmyzího druhu Vorů. Planeta je známá hlavně pro svou katedrálu vichrů, která každý rok pomocí větru začne hrát, vždy originální píseň.Vorové jsou hrdým národem, který odmítl pomoc republiky, když nešťastnou náhodou Admirál Ackbar Katedrálu vichrů zničil, nakonec si postavili sami novou a k Republice necítil žádnou zášť.

Naboo Planeta bez pevného jádra, jejíž vnitřek je propleten zatopenými jeskynními systémy a díky tomu má povrch planety bažinatý ráz. Naboo je domovem lidí a Gunganů, což je rasa žijící pod vodou. Naboo je království, které je bohužel málo průbojné, co se senátních věcí týče takže má neustálé potíže s okolními světy.

Nal Huta, Nar Shaada
Nal Hutta je domovským světem Huttů, moci chtivých a arogantních červů, kteří si op všech myslí že jsou špína. V Huttštině znamená Nar Hutta nádherný klenot a Huttům to opravdu tak přijde, ale mají poněkud divný vkus Nal Hutta je zkažená díra, být realitní makléř tak se toho místa jdu zastřelit na povrchu je neuvěřitelný smrad a samá bažina.
Na Shaada je měsíc obíhající Nal Huttu, často se mu říká,,Pašerácký měsíc“ Povrch planety ,je podobně jako na Coruscantu, jedno velké město ,ale na rozdíl od Coruscantu zde jsou všechna patra spodní. Na planetě se to hemží pašeráky, námezdními lovci a prostě vším co je v Republice zakázané.

Yavin IV
Měsíc obíhající kolem plynného obra Yavinu. Celá planeta je pokrytá pralesy, které jsou plné nebezpečných zvířat. Původní obyvatelé Yavinu byli zotročeni Exar Kunem a následně zničeni Tito obyvatelé postavili na planetě obrovské chrámy, které využívá Luke Skywalker k obnovení řádu Jedi.

Endor
Lesnatý měsíc obíhající stejnojmennou planetu. Obyvateli Endoru jsou malá chlupatá stvoření Ewoci. Ewoci žijí v symbióze s okolní krajinou a podobně jako Wookiové nepoužívají žádnou techniku a žijí v chýších vysoko v korunách stromů, ale na rozdíl od Wookiů nemají žádný styk s okolním vesmírem.

Mon Calamari
Domov 2 národů, které žijí ve vzájemné symbióze. Mon Calamari je mořský svět, ve kterém nenarazíte na žádnou pevninu. Calamariané společně s Quarreny postavili plovoucí města. Města jsou rozdělena na 2 části, na část která je nad hladinou, kde žijí Calamariané, a pod hladinou, kde žijí Quarreni.

Tatooine
Písečná planeta,která má 2 slunce. Vládnou na ní Huttové a proto se tu většinou vyskytují otroci, pašeráci a nebo námezdní lovci. Původními obyvateli Tatooinu jsou Tuskeni, kterým se přezdívá píseční lidé ,a Jawové. Tuskeni jsou putovní národ, který se jen zřídkakdy přiblíží k některému z mála měst. Lidé se zde živý převážně farmařením, což je opravdu těžké v podmínkách na Tatooinu.