[ Webhosting profitux.cz ] 


Jedi Academy Star Wars : Jedi Knight 3 : Jedi Academy+ Skvěle hratelné
+ Na rozdíl od ostatních SW her dostanete meč již od začátku
+ Mnoho variant mečů,volitelná barva čepele,později lze získat i dvojbřitný nebo dva obyčejné
+ Velká paleta ras,možnost zvolit ze tří obličejů a spousta možností v oblečení
+ Sithský nepřítel na každém kroku

- Velice krátké mise
- Žádný těžký oříšek v podobě úkolu „Najdi v davu,domluv,ochraň“
- Krátká doba hraní (můj rekord je kolem 1:30 )
-Nemůžete ovlivnit svůj přístup ke stranám Síly,až v předposlední misi můžete sejít ze strany světla a obout se proti všem (Jediům i Sithům)
-Naprosto žádná linie příběhu

Jedi Academy je takovým volným pokračováním Jedi Outcast.Lze se tu setkat se starými známými,jako Kyle Katarn nebo Luke Skywalker,ale hra samotná je postavena na něčem úplně jiném.Tedy z pohledu postupu hrou.Jinak hra běží na stejném enginu a má téměř stejné hardwarové nároky. Na začátku si můžete zvolit jednu z ras (Rodian,Zabracská žena,Muž,Žena,….) a ty obléci do různých hadříků jako kalhoty a různé vesty.Můžete také u každé rasy zvolit obličej,zde jsou vždy tři možnosti.Nejmenší rozdíly lze hledat mezi obličeji Zabracké ženy a Kel Doriana,největší mezi Lidskými muži.V dalším kroku můžete zvolit rukojeť a barvu čepele vašeho meče.Ano,je to tak.V JA máte k dispozici meč hned od začátku a hrajete bez něj pouze v jedné misi,kde budete zajati.U rukojetí můžete volit podle toho,jak se vám líbí,nebo jací byste chtěli být (meč však vaši hru neovlivní),k volbě jsou meče konzulů,ochránců,studentů... Když vyberete rukojeť, měli byste zvolit barvu meče – výběr je z modré,zelené,oranžové,žluté a fialové. Je zvláštní,že se Luke Skywalker zřejmě odhodlal pozměnit kodex Jediů,neboť vaše postava není dítě ,které mohlo jako jediné být původně do řádu přijato (+/- 5 let),avšak dospělý jedinec letící na Yavin 4 za výcvikem v Jedie. Další změnou v kodexu je fakt,že Mistři mohou mít více padawanů.Vaše postava (Jaden Korr) je zvláštní v tom,že dokázala sestrojit bez Mistrova návodu světelný meč.To se dosud nikomu nepovedlo.

Hra je opravdu návyková,někdo se od ní nedokáže odloučit i rok.Z pohledu grafiky je to i v dnešní době obstojné,nedějí se přehnaně velké bugy,a hra je dotažená.Moje hodnocení : Jedi Academy mě dokázala zabavit na velmi dlouhou dobu,ale dnes už bych ji nehrál.Po 11. dohrání pro mne ztratila atraktivnost a zajímavost.To ovšem není žádnou zábranou pro hráče,kteří se na JA chystají hupnout.Opravdu myslím,že by neměli být zklamáni.Podle mě je hra dle svého systému samotné hry (boj,…) naprosto shodná s Jedi Outcast.
Star Wars : Jedi Knight 3 : Jedi Academy – při prvním dohrání : 97 %
- zhruba v uprostřed : 90 %
- poslední dohrání : 80 % článek sestavil redaktor Infinity

HW nároky

Minimalní konfigurace
Windows 98, 2000 , ME , XP
Procesor 500 MHz
Paměť 128 MB Ram
Grafická karta s 32 MB Ram - ATI Radeon 7000 a vyšší nebo GeForce 2 a vyšší
CD - ROM
1, 5 GB volného místa na disku

Doporučená konfigurace
Windows 98, 2000 , ME , XP
Procesor 800 MHz
Paměť 256 MB Ram
Grafická karta s 64 MB Ram - ATI Radeon 7000 a vyšší nebo GeForce 2 a vyšší
CD - ROM
2 GB volného místa na disku